Převodovky z dílny Vw koncernu

Skupina Volkswagen je nadnárodní koncern, který je jedním z největších výrobců automobilů na světě. Společnost vyrábí širokou škálu vozidel pod různými značkami, včetně značek Volkswagen, Audi, SEAT a Škoda. Skupina Volkswagen je známá svými inovativními a vysoce kvalitními vozidly a má pověst výrobce spolehlivých a odolných převodovek.

Koncern Volkswagen používá ve svých vozidlech různé převodovky v závislosti na modelu a specifických požadavcích. Mezi převodovky používané skupinou Volkswagen patří např:

  • Manuální převodovky: Jedná se o tradiční převodovky, které vyžadují, aby řidič řadil převodové stupně ručně pomocí spojky a řadicí páky. Koncern Volkswagen vyrábí pro svá vozidla řadu manuálních převodovek, včetně pětistupňových, šestistupňových a sedmistupňových jednotek.
  • Automatické převodovky: Jedná se o převodovky, které automaticky řadí rychlostní stupně v závislosti na rychlosti a zatížení vozidla. Koncern Volkswagen vyrábí pro svá vozidla řadu automatických převodovek, včetně 6stupňových a 7stupňových jednotek.
  • Dvouspojkové převodovky (DSG): Jedná se o automatizované manuální převodovky, které využívají dvě samostatné spojky k plynulému a efektivnímu řazení. Koncern Volkswagen vyrábí pro svá vozidla řadu dvouspojkových převodovek, včetně šestistupňových a sedmistupňových jednotek.

Celkově je koncern Volkswagen známý výrobou vysoce kvalitních a spolehlivých převodovek, které se používají v celé řadě jeho vozidel. Pokud vlastníte vozidlo koncernu Volkswagen a potřebujete údržbu nebo opravu převodovky, doporučuje se nechat ji opravit u vyškoleného mechanika nebo v prodejně, aby byla zajištěna její řádná oprava.